Aktuality
O firmě

ZVEME VÁS NA ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ DO GONGU VE ČTVRTEK 29. 11. 2018

Zúčastněte se dražby kapsáře, který vyšili klienti Centra denních služeb

Chystáme výrobky na prodejní akci Advent plný křídlení v hale Gong. Zastavte se u našeho stánku 29.11.2018 od 15 hodin.

Poprvé jsme víkendový pobyt strávili v Malenovicích v Beskydech.

V září jsme si vyšli na haldu Ema, byli jsme v Beskydech ve středisku Bílá na víkendovém pobytu, začali jsme opět trénovat stolní tenis a v dílnách chystáme první výrobky na vánoční prodeje.

Ve středu 29.srpna jsme vyjeli na celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili jsme areály Valašského muzea v přírodě, vystoupali jsme na Jurkovičovu rozhlednu, prohlédli si centrum města a poobědvali ve stylové restauraci.

Navštívili jsme ZOO, vyhlídkovou věž nové radnice, kino, koupaliště, hráli jsme petanque a minigolf.

V prázdninovém režimu si dopřáváme procházky a sportovní aktivity.

Pokračujeme v šití smeshbagů pro studentskou firmu SMESH!.

Fandili jsme plážovým volejbalistkám v Dolní oblasti Vítkovic.

Vernisáží jsme zahájili výstavu výrobků klientů našich služeb v Knihovně města Ostravy.

Navštívili jsme Ostravské muzeum.

ZVEME VÁS NA VÝSTAVU VÝROBKŮ NAŠICH UŽIVATELŮ DO KNIHOVNY MĚSTA OSTRAVY

Strávili jsme krásné dny na Dívčím Hradě, poznávali okolí a jezdili na výlety.

Navštívili jsme jedinečnou expozici figurín významných osobností v kulturním domě Akord.

Během dubna jsme se zúčastnili turnaje v boccie, pořádaného Santé Havířov a Dne Země ve Výukovém centru v Bělském lese.

Po celý duben probíhají v obou zařízeních praxe studentů Ostravské Univerzity oboru speciální pedagogika.

Dne 10. dubna proběhl tradiční ples ve středisku Antakarána.

Pokračujeme v lekcích arteterapie v Domě umění.

Máme za sebou první rekondiční pobyt v tomto roce. Opět jsme běžkovali na Bílé a bylo tam opravdu bílo.

Navštívili jsme výstavu betlémů na Slezskoostravském hradě a vánoční jarmark na Masarykově náměstí.

Naši sportovci se účastnili vánočního ping pongového turnaje, memoriálu V. Benedíka. David Kaminski obsadil ve své kategorii 3. místo. Gratulujeme.

Při dražbě v Gongu se prodala naše socha andělky Terezky za 1.100,- Kč. Dražiteli děkujeme a věříme, že mu přinese štěstí.

Výrobky našich klientů jste mohli vidět a koupit na akcích Advent plný andělů a Advent plný křídlení v Gongu. Děkujeme všem, kteří se za námi zastavili.

Poslední dva rekondiční pobyty tohoto roku jsme prožili v hotelu DUO na Horní Bečvě a v Chatě Svoboda na Ostravici.

Klienti obou zařízení si společně zahráli bowling. Děkujeme za to panu Hemzovi a rádi přijdeme znova.

Účastníme se dražby nadačního fondu Křídlení. Dražební výrobek vznikl v Centru denních služeb. Můžete ho vidět v Galerii na našich stránkách. Dražba začne 8.11.2017 a vyvrcholí v Gongu dne 7.12.2017 na akci Advent plný křídlení, kam vás srdečně zveme.

Zažili jsme první lekci bubnování v rámci muzikoterapie s lektorem Jakubem.

Na XI. ročníku turnaje v sálové kopané O pohár SANTÉ skončilo naše družstvo na 6. místě. Děkujeme za to našim hráčům Jirkovi, Bohumilovi, Tomášovi, Martinovi a Renému.

Shlédli jsme představení Kytice tanečního souboru Bílá Holubice v Divadle loutek.

Navštívili jsme několik představení mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Divadle loutek.

Do zařízení Centrum denních služeb a Sociálně terapeutická dílna začali na praxi docházet studenti Ostravské univerzity oboru Speciální pedagogika.

V říjnu klienti Praposu relaxovali na třídenním pobytu v Kunčicích pod Ondřejníkem, v penzionu Krkoška.

Od září začínáme s klienty Centra denních služeb START opět docházet do Střediska volného času na fotbal, stolní tenis a keramiku. Budeme pokračovat v terapii loutkou, arteterapii v Domě umění a v canisterapii. Podle zájmu klientů budeme navštěvovat Divadlo loutek, bazén a další kulturní a sportovní zařízení.

V sociálně terapeutické dílně KROKY mezi volnočasové aktivity opět zařazujeme návštěvy bazénu, Divadla loutek, Domu umění, pondělní tréninky fotbalu. O dalších možnostech vás budeme v nejbližších dnech informovat.

O prázdninách nás baví koupání na koupališti, výlety do blízkého okolí - do Miniuni, na Hrad, do ZOO, na minigolf, do galerií, muzeí a do kina.

Zúčastnili jsme se Krajského přeboru v bowlingu a vyhráli jsme krásné medaile a pohár. Děkujeme Bohumilovi, Martinovi a Martinovi.

Byli jsme na prohlídce Hasičského muzea. Vystavené exponáty jsme mohli vyzkoušet i do nich nasednout.

V červnu jsme byli poprvé na týdenním pobytu v Jeseníkách, ve Zlatých Horách. Viděli jsme poutní kostel Maria Hilf, rozhlednu Biskupskou kupu, Zlatorudné Mlýny, městečko Zlaté Hory a trénovali jsme petanque.

Během května si uživatelé sociálně terapeutické dílny udělali výlet do ZOO a na Landek. V centru denních služeb si program zpestřili prohlídkou Galerie Gabriel, Galerie Plato, účastí na Bambifestu v Bělském Lese a oblíbenou terapií se psem.

Na konci května jsme si udělali výlet na farmu v Hlučíně. Některá zvířata se nechala pohladit, ostatní jsme jen pozorovali. Ti odvážnější z nás jezdili na koni.

V týdnu 25. - 29. května jsme byli na pobytu na Bílé v Beskydech. Hráli jsme hry, odlévali stopy, dělali procházky krásnou přírodou.

Velikým úspěchem skončilo Mistrovství ČR v plavání pro mentálně postižené ve Zlíně, kde naši plavci Jiří Mareš, Martin Mahovský, Tomáš Mahovský, Tomáš Konečný, Jan Zezulka a Lenka Hubaczová vybojovali 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jsme na ně hrdí a blahopřejeme jim.

Využili jsme mimořádné nabídky a v Divadle J.Myrona jsme shlédli muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Do kina jsme si zašli na film Rychle a zběsile.

Jeli jsme na celodenní výlet do Opavy, kde jsme kromě prohlídky města prožili tvůrčí okamžiky na interaktivní výstavě o Josefu Ladovi.

V Divadle loutek jsme viděli představení Středa nám chutná.

Během dubna vykonávali studenti Ostravské Univerzity praxi v zařízeních STD KROKY a CDS START.

V březnu nás navštívili studenti speciální pedagogiky Univerzity Palackého z Olomouce, prohlédli si naše zařízení a strávili chvíle s našimi uživateli při práci v dílnách.

Naši uživatelé během března navštívili interaktivní výstavu v Galerii Orchard, v Divadle loutek tvůrčí dílnu Ruka jako loutka, v kinech shlédli filmy Pes Ro(c)ku a Zootropolis.

Již tradičně jsme si připravili a užili náš vlastní "praposácký ples" v centru Antakarána. Tančili jsme, soutěžili při hrách a vyhráli něco malého v tombole.

Vyjeli jsme na víkendový pobyt do Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsme objevovali ještě nepoznané turistické trasy. Díky krásnému počasí jsme si i v Ostravě udělali půldenní výlet do Bělského Lesa

Naši nejlepší plavci se celý březen věnovali tréninku plavání, aby mohli 13. dubna bojovat o medaile na plaveckých závodech ve Zlíně. Budeme jim držet palce.

Uskutečnili jsme víkendový pobyt ve středisku Bílá v Beskydech. Vyzkoušeli jsme si běžkové lyžování, navštívili jsme místní oboru s divočáky, muflony a jeleny. Procházkou jsme došli k prameni Smradlavy a někteří ji ochutnali. Prohlédli jsme si lyžařský areál, kostel a místní hřbitov. Na konci pobytu byli všichni odměněni sladkostí za snahu, odvahu, trpělivost, dobrou náladu a sportovní výkony na běžkách, v ping pongu a fotbale.

Během února jsme byli na Masopustním jarmarku na náměstí a poprvé v tomto roce nás naštívila Barvička a Mašlička.

V lednu 2017 jsme navštívili Ostravské muzeum a prohlédli si výstavu Korunovační klenoty v dějinách světa. V Divadle loutek jsme shlédli představení Dášeňka a v kině film Psí poslání.

MPSV
MSKOstrava