Pro klienty všech našich služeb, rodiče a opatrovníky jsme uspořádali předvánoční posezení v Centru denních služeb, spojené s ochutnávkou cukroví a vlastnoručně vyrobeného bramborového salátu.

Pro dokreslení vánoční atmosféry jsme navštívili výstavu betlému na Slezskoostravském hradě a vánoční trhy na Masarykově náměstí.

Zúčastnili jsme se akce Advent plný křídlení v multifunkční hale GONG a akce pro neziskové organizace ve společnosti AcelorMittal.

V listopadu a prosinci jsme trávili krásné zimní dny na rekondičních pobytech v Kunčicích pod Ondřejníkem, na horské chatě Bílá v Beskydech a v hotelu DUO na Horní Bečvě.

Chystáme výrobky na prodejní akci Advent plný křídlení v hale Gong. Zastavte se u našeho stánku 29.11.2018 od 15 hodin.

Poprvé jsme víkendový pobyt strávili v Malenovicích v Beskydech.

V září jsme si vyšli na haldu Ema, byli jsme v Beskydech ve středisku Bílá na víkendovém pobytu, začali jsme opět trénovat stolní tenis a v dílnách chystáme první výrobky na vánoční prodeje.

Ve středu 29.srpna jsme vyjeli na celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili jsme areály Valašského muzea v přírodě, vystoupali jsme na Jurkovičovu rozhlednu, prohlédli si centrum města a poobědvali ve stylové restauraci.

Navštívili jsme ZOO, vyhlídkovou věž nové radnice, kino, koupaliště, hráli jsme petanque a minigolf.

V prázdninovém režimu si dopřáváme procházky a sportovní aktivity.

Pokračujeme v šití smeshbagů pro studentskou firmu SMESH!.

Fandili jsme plážovým volejbalistkám v Dolní oblasti Vítkovic.

Vernisáží jsme zahájili výstavu výrobků klientů našich služeb v Knihovně města Ostravy.

Navštívili jsme Ostravské muzeum.

ZVEME VÁS NA VÝSTAVU VÝROBKŮ NAŠICH UŽIVATELŮ DO KNIHOVNY MĚSTA OSTRAVY

Strávili jsme krásné dny na Dívčím Hradě, poznávali okolí a jezdili na výlety.

Navštívili jsme jedinečnou expozici figurín významných osobností v kulturním domě Akord.

Během dubna jsme se zúčastnili turnaje v boccie, pořádaného Santé Havířov a Dne Země ve Výukovém centru v Bělském lese.

Po celý duben probíhají v obou zařízeních praxe studentů Ostravské Univerzity oboru speciální pedagogika.

Dne 10. dubna proběhl tradiční ples ve středisku Antakarána.

Pokračujeme v lekcích arteterapie v Domě umění.

Máme za sebou první rekondiční pobyt v tomto roce. Opět jsme běžkovali na Bílé a bylo tam opravdu bílo.

Navštívili jsme výstavu betlémů na Slezskoostravském hradě a vánoční jarmark na Masarykově náměstí.

Naši sportovci se účastnili vánočního ping pongového turnaje, memoriálu V. Benedíka. David Kaminski obsadil ve své kategorii 3. místo. Gratulujeme.

Při dražbě v Gongu se prodala naše socha andělky Terezky za 1.100,- Kč. Dražiteli děkujeme a věříme, že mu přinese štěstí.

Výrobky našich klientů jste mohli vidět a koupit na akcích Advent plný andělů a Advent plný křídlení v Gongu. Děkujeme všem, kteří se za námi zastavili.

Poslední dva rekondiční pobyty tohoto roku jsme prožili v hotelu DUO na Horní Bečvě a v Chatě Svoboda na Ostravici.

Klienti obou zařízení si společně zahráli bowling. Děkujeme za to panu Hemzovi a rádi přijdeme znova.

Účastníme se dražby nadačního fondu Křídlení. Dražební výrobek vznikl v Centru denních služeb. Můžete ho vidět v Galerii na našich stránkách. Dražba začne 8.11.2017 a vyvrcholí v Gongu dne 7.12.2017 na akci Advent plný křídlení, kam vás srdečně zveme.

Zažili jsme první lekci bubnování v rámci muzikoterapie s lektorem Jakubem.

Na XI. ročníku turnaje v sálové kopané O pohár SANTÉ skončilo naše družstvo na 6. místě. Děkujeme za to našim hráčům Jirkovi, Bohumilovi, Tomášovi, Martinovi a Renému.

Shlédli jsme představení Kytice tanečního souboru Bílá Holubice v Divadle loutek.

Navštívili jsme několik představení mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Divadle loutek.

Do zařízení Centrum denních služeb a Sociálně terapeutická dílna začali na praxi docházet studenti Ostravské univerzity oboru Speciální pedagogika.

V říjnu klienti Praposu relaxovali na třídenním pobytu v Kunčicích pod Ondřejníkem, v penzionu Krkoška.

Od září začínáme s klienty Centra denních služeb START opět docházet do Střediska volného času na fotbal, stolní tenis a keramiku. Budeme pokračovat v terapii loutkou, arteterapii v Domě umění a v canisterapii. Podle zájmu klientů budeme navštěvovat Divadlo loutek, bazén a další kulturní a sportovní zařízení.

V sociálně terapeutické dílně KROKY mezi volnočasové aktivity opět zařazujeme návštěvy bazénu, Divadla loutek, Domu umění, pondělní tréninky fotbalu. O dalších možnostech vás budeme v nejbližších dnech informovat.

O prázdninách nás baví koupání na koupališti, výlety do blízkého okolí - do Miniuni, na Hrad, do ZOO, na minigolf, do galerií, muzeí a do kina.

Zúčastnili jsme se Krajského přeboru v bowlingu a vyhráli jsme krásné medaile a pohár. Děkujeme Bohumilovi, Martinovi a Martinovi.

Byli jsme na prohlídce Hasičského muzea. Vystavené exponáty jsme mohli vyzkoušet i do nich nasednout.

V červnu jsme byli poprvé na týdenním pobytu v Jeseníkách, ve Zlatých Horách. Viděli jsme poutní kostel Maria Hilf, rozhlednu Biskupskou kupu, Zlatorudné Mlýny, městečko Zlaté Hory a trénovali jsme petanque.

Během května si uživatelé sociálně terapeutické dílny udělali výlet do ZOO a na Landek. V centru denních služeb si program zpestřili prohlídkou Galerie Gabriel, Galerie Plato, účastí na Bambifestu v Bělském Lese a oblíbenou terapií se psem.

Na konci května jsme si udělali výlet na farmu v Hlučíně. Některá zvířata se nechala pohladit, ostatní jsme jen pozorovali. Ti odvážnější z nás jezdili na koni.

V týdnu 25. - 29. května jsme byli na pobytu na Bílé v Beskydech. Hráli jsme hry, odlévali stopy, dělali procházky krásnou přírodou.

Velikým úspěchem skončilo Mistrovství ČR v plavání pro mentálně postižené ve Zlíně, kde naši plavci Jiří Mareš, Martin Mahovský, Tomáš Mahovský, Tomáš Konečný, Jan Zezulka a Lenka Hubaczová vybojovali 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jsme na ně hrdí a blahopřejeme jim.

Využili jsme mimořádné nabídky a v Divadle J.Myrona jsme shlédli muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Do kina jsme si zašli na film Rychle a zběsile.

Jeli jsme na celodenní výlet do Opavy, kde jsme kromě prohlídky města prožili tvůrčí okamžiky na interaktivní výstavě o Josefu Ladovi.

V Divadle loutek jsme viděli představení Středa nám chutná.

Během dubna vykonávali studenti Ostravské Univerzity praxi v zařízeních STD KROKY a CDS START.

V březnu nás navštívili studenti speciální pedagogiky Univerzity Palackého z Olomouce, prohlédli si naše zařízení a strávili chvíle s našimi uživateli při práci v dílnách.

Naši uživatelé během března navštívili interaktivní výstavu v Galerii Orchard, v Divadle loutek tvůrčí dílnu Ruka jako loutka, v kinech shlédli filmy Pes Ro(c)ku a Zootropolis.

Již tradičně jsme si připravili a užili náš vlastní "praposácký ples" v centru Antakarána. Tančili jsme, soutěžili při hrách a vyhráli něco malého v tombole.

Vyjeli jsme na víkendový pobyt do Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsme objevovali ještě nepoznané turistické trasy. Díky krásnému počasí jsme si i v Ostravě udělali půldenní výlet do Bělského Lesa.

Naši nejlepší plavci se celý březen věnovali tréninku plavání, aby mohli 13. dubna bojovat o medaile na plaveckých závodech ve Zlíně. Budeme jim držet palce.

Uskutečnili jsme víkendový pobyt ve středisku Bílá v Beskydech. Vyzkoušeli jsme si běžkové lyžování, navštívili jsme místní oboru s divočáky, muflony a jeleny. Procházkou jsme došli k prameni Smradlavy a někteří ji ochutnali. Prohlédli jsme si lyžařský areál, kostel a místní hřbitov. Na konci pobytu byli všichni odměněni sladkostí za snahu, odvahu, trpělivost, dobrou náladu a sportovní výkony na běžkách, v ping pongu a fotbale.

Během února jsme byli na Masopustním jarmarku na náměstí a poprvé v tomto roce nás naštívila Barvička a Mašlička.

V lednu 2017 jsme navštívili Ostravské muzeum a prohlédli si výstavu Korunovační klenoty v dějinách světa. V Divadle loutek jsme shlédli představení Dášeňka a v kině film Psí poslání.